B71 - 2014/2017

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    LETNÍ: Podmínky ke zkoušce

    Jan Huml
    Jan Huml


    Poèet pøíspìvkù : 33
    Join date : 12. 03. 15
    Age : 36

    LETNÍ: Podmínky ke zkoušce Empty LETNÍ: Podmínky ke zkoušce

    Příspěvek pro Jan Huml Thu Mar 12, 2015 2:43 pm

    Ahoj bojovníci,

    Podmínkou složení zkoušky z Veřejné ekonomiky je složit zkoušku a předložit i vypracovanou seminární práci?

    • Téma: Analýza vývoje výdajů kapitoly XXX státního rozpočtu ČR ve vztahu k jeho celkovým výdajům a příjmům za období
    • První možnost 5 let (2015, 2014, 2013, 2012, 2011)
    • Druhá možnost 10 let (2015, 2013, 2011, 2009, 2007)
    • Rozsah 3-4 strany, pojetí: na základě vstupních údajů se snažit vydefinovat vývoj příslušné kapitoly (např Min. obrany ČR, min. vnitra ČR etc)
    • Musí obsahovat: v úvodu odborné pojmy „veřejné příjmy“ a „veřejné výdaje“ (oboje lze citovat, ale striktně podle normy), následně musí obsahovat objasnění významu vybrané kapitoly pro národní hospodářství, následuje vlastní zpracování (minimálně jedna tabulka a graf), vlastní komentář s případným odhalením změn v poměru rozpočtu, závěr
    • Forma: tištěně
    • Termín: v den zkoušky


    V příloze pak dávám soubory, obsahující jednotlivé kapitoly a jelikož vás mám rád, udělal jsem soupis Plánovaných a Reálných rozpočtů, včetně reálných HDP. Jedná se o oficiální údaje Ministerstva financí. Jelikož se na mě obracelo větší množství spolužáků s nepochopením tématu, tak doporučuji postupovat jednoduše viz následující příklad.

    Ukázka:

    kód:
    http://uloz.to/xakunwKp/verejna-ekonomika-zip
    kód:
    Heslo není

      Právě je Thu May 16, 2024 4:21 am